Z krajských přeborů přivezli Mílaři kompletní sbírku medailí

Stříbro – Cennou sbírku pěti cenných kovů přivezla výprava domažlických Mílařů z Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje staršího a mladšího žactva na dráze. To se v sobotu 21. května konalo na atletickém stadionu ve Stříbře.

Trenéři vyslali do boje desítků borců, z nichž čtyři vybojovali krajské medaile a ostatní předvedli taktéž hezké výkony. Nejúspěšnější sběratelkou byla Stela Provalilová, která mezi atletickou přípravkou získala dvě stříbrné medaile. V běhu na 60 metrů zvítězila v sedmém rozběhu časem 9,26 s, kterým nakonec za zlatem zaostala o jedinou setinu. Představila se i v běhu na 600 metrů, kde dosáhla času 1:57, když zvítězila v druhém rozběhu a nestačila poze na vítězku třetího běhu. Bronzovou medaili získal v běhu na 1500 metrů mladších žáků za výkon 5:22,93 Ondřej Hůrka. Stejný lesk měla i medaile mladšího žáka Vojty Švajnera, který tříkilovou koulí vrhnul do vzdálenosti 8,36 metrů. Třešničkou na dortu pak byl zisk zlaté medaile Adély Mečlové v soutěži atletické přípravky v hodu kriketovým míčkem. Ta skvělým hodem o 53 centimetrů překonala čtyřicetimetrovou hranici a získala titul krajské přebornice. Srdnatě bojovali v nabité krajské konkurenci i další zástupci, jmenovitě pak Barbora Mifková, Tereza Hůrková, Nikola Strnadová, David Kolář, Jiří Chadim a Boris PDSC_0354ikáli.

Za uspěšným představením na krajských přeborech stojí kvalitní zimní příprava, jarní soustředění v Caparticích, ale i první závody na dráze, na kterých ukázala Mílařská mládež potenciál. Konkrétně se jednalo o 1. kolo Oblastního mistrovství družstev mladšího žactva, které se konalo 12. května v Nýřanech. Tam předvedlo vynikající výkon družstvo mladších žáků, které v dramatickém souboji nakonec zvítězilo se ziskem 105 bodů, o dva body předčilo TJ Baník Stříbro a o čtyři body AKM Viktoria Plzeň. Nejvíce přispěl 19 body David Kolář, v závěsu za ním byl Vojtěch Švajner s 16 body, a patnácitbodový byl Ondřej Hůrka. Většina domažlických závodníků startovala v několika disciplínách a závěrečné štafetě, která nakonec definitivně rozhodla o celkovém vítězství. Mladší žákyně obsadily páté místo se ziskem 54 bodů. Nejvíce jich získala Stela Provalilová, konkrétně 15 bodů.Čtyřkolovou soutěž družstev mladšího žactva zahájili domažličtí Mílaři skvěle a formu potvrdili i na krajském mistrovství.