Mílaři na 1. lize v Táboře

Z jihu Čech si přivezli osobní rekordy

Tábor – V sobotu 28. května se uskutečnilo 2. kolo národní ligy atletů v jihočeském Táboře. Oproti prvnímu kolu, které se uskutečnilo v polovině května v Praze na Děkance, panovalo odlišné počasí, které bylo daleko přivětivější ke sportovním výkonům. Jako hostující se v dresu Atletiky Klatov představil trojlístek zástupců atletického oddílu Mílaři Domažlice Filip Cenefels, David Štefek a Ondřej Váchal.
Výsledné skóre domažlických Mílařů – 4 individuální starty – 2 osobní rekordy! plus představení v závěrečné štafetě. One man show předvedl v 2. rozběhu na 800 metrů David Štefek. Od prvních metrů se neohlížel na soupeře a po mezičasech 200m: 27,5 – 400m: 57,5 – 600m: 1:28 stylem start cíl vyhrál 2. běh v osobním rekordu o dvě vteřiny 1:58,34! Jedná se o druhý nejlepší čas v historii oddílu, a zároveň se tímto výkonem zařadil na prozatimní třetí místo republikových tabulek dorostenců. S ohledem na to, že si celý závod odtáhnul sám, se jistě v nadcházejících týdnech dá očekávat další zlepšení. V celkovém součtu obou běhů to byl šestý čas a tak přispěl ziskem 5 bodů. 13260277_10207109031909787_3302640718926896776_n 13267695_10207109036749908_5517237763504091852_n
13339525_10207109034989864_3166283479215381193_nPo třech letech se na trati 3000 metrů překážek představil Filip Cenefels. Ten běžel rozumným tempem a hlídal bodované pozice, osobnímu rekordu se nepřiblížil, ale čas výkonem 10:57,58 stlačil pod hranici 11 minut. To stačilo na 8. místo, což znamená zisk tří bodů. Hned 20 minut po tomto startu zaklekl do bloků, aby ukázal své umění na trati 400 metrů překážek na kterou se v letošní sezóně specializuje. Bohužel se „pral“ s technikou a časem 64,25s nebodoval.

Téměř na závěr závodního dne se na startovní čáru 1500m postavil mílař Ondřej Váchal. Mezi patnáctkou borců nepatřil k favoritům, ale po výkonu z minulého kola si brousil zuby na umístění v TOP 5 a zlepšení osobního maxima. Závod se rozběhl tradičně za 64 – 65s ( 400m), poté se zpomalilo a metou 800 metrů se probíhalo za 2:12. Na kilometru byla již pouze zhruba osmičlenná skupina, ve které byl i Ondra, v čase 2:46. Ondra tentokrát běžel více takticky, držel se v popředí, ale nesnažil se roztrhat startovní pole nějakým předčasným nástupem. Do posledního kola vbíhala již pouze elitní šestice, ve které bojoval i Ondra, celou cílovou rovinku bojoval se soupeřem z Bíliny, kterého nakonec o 24 setin překonal a vybojoval tak 5. místo ( 6 bodů). Největší radost mu ale udělal osobní rekord 4:06,44, který si zlepšil o 2,5 sekundy!

Slušné výkony domažličtí borci korunovali ještě ve štafetě 4×400 metrů, kde v A – štafetě běžel David (2. úsek), Ondra (3. úsek), a pomohli štafetě k 5. místu. Filip běžel v B – štafetě, která nakonec nebodovala. Klatovy i díky bodovému příspěvku našich borců skončily na 2. kole ligy na šesté pozici, což je zlepšení oproti minulému kolu o dvě příčky.

Další závody na dráze čekají Mílaře ve čtvrtek 2. 6. mítink Praga Academica a v sobotu 4. června Krajské přebory v Plzni.