O klubu


Jsme atletický oddíl Mílaři Domažlice. Naší snahou je umožnit pravidelné sportovní vyžití zejména dětí a mládeže pod odborným trenérským vedením. Naše aktivity realizujeme ve dvou oblastech.
PRVNÍ OBLAST: získávání dětí od 6ti let věku pro pravidelnou všestrannou sportovní přípravu. Zde nám úspěšně působí pět kvalifikovaných trenérů žactva.
DRUHÁ OBLAST: systematicky a  specializovaněji  vedenými tréninky vést mládež od 14-ti let věku k udržení zájmu o sport, a u talentovaných jedinců k dosažení co nejvyšší výkonnostní úrovně tj. representace České republiky. Tuto oblast nám zajišťují dva trenéři s I. a II. trenérskou třídou a dlouholetou praxí.
Pravidelně se úspěšně účastníme soutěží družstev Plzeňského kraje. Velkou radost nám dělají naši žáci mladší, kteří pravidelně postupují do finále krajského přeboru své kategorie. Cenné kovy z krajských vícebojů pravidelně vozí i nejmladší kategorie chlapců a dívek ročníků 2005 a mladších, v kategorii „přípravky“. V dorostu a juniorech, kde zatím nemáme dostatečný počet závodníků pro sestavení družstev, umožňujeme formou hostování v týmech s ambicí na postup do finále mistrovství ČR, např.: Atletika Klatovy, AC Škoda Plzeň.
V dospělých kategoriích jsme již tradičně úspěšní  především v běžeckých disciplínách, od regionálních až po republikové.
Dále se samozřejmě účastníme individuálních soutěží všech výkonnostních úrovní. V zimním období využíváme možnosti startů na několika halových závodech v Praze. V období jara a podzimu se v hojném počtu účastníme řady přespolních a silničních běhů. Žactvo a dorost se účastní populárního Běžeckého poháru Plzeňského kraje, starší pak prestižního seriálu Běžce Chodska.