O klubu


Jsme atletický oddíl Mílaři Domažlice. Naší snahou je umožnit pravidelné sportovní vyžití zejména dětí a mládeže pod odborným trenérským vedením. Naše aktivity realizujeme ve dvou oblastech.
PRVNÍ OBLAST: získávání dětí bez rozdílu věku (spodní hranice je 5 roků) pro pravidelnou pohybovou aktivitu. Zde trenéři zařazují lehké prvky na rozvoj veškerých pohybových dovedností, zejména obratnosti a rychlosti. Převládá forma hrou, soutěží.
DRUHÁ OBLAST: systematicky a  specializovaněji vedenými tréninky vést mládež od 14-ti let věku k udržení zájmu o sport, a u talentovaných jedinců k dosažení co nejvyšší výkonnostní úrovně tj. reprezentace České republiky. Tuto oblast nám zajišťují dva trenéři s I. a II. trenérskou třídou a dlouholetou praxí.
Pravidelně se úspěšně účastníme soutěží družstev Plzeňského kraje. Velkou radost nám dělají naši žáci mladší, kteří pravidelně postupují do finále krajského přeboru své kategorie. Cenné kovy z krajských vícebojů pravidelně vozí i nejmladší kategorie chlapců a dívek tzv. přípravky. V dorostu a juniorech, kde zatím nemáme dostatečný počet závodníků pro sestavení družstev, umožňujeme formou hostování v týmech s ambicí na postup do finále mistrovství ČR, např.: Atletika Klatovy, AK Škoda Plzeň.
Dále se samozřejmě účastníme individuálních soutěží téměř ve všech atletických disciplínách dle věkových kategorií. Od 10-12 let věku jsou děti postupně směřovány k disciplínám, pro které mají vrozené dispozice, tj. sprinty, skoky, běhy, hody.
V zimním období využíváme možnosti startů v několika halových závodech v Praze. V období jara a podzimu se v rámci kondiční přípravy děti, mládež i dospělí účastní přespolních běhů. Děti a dorost běžeckého poháru Plzeňského kraje a seriálu Běžce Chodska Junior.
Každoročně oddíl pořádá tyto akce: Mezinárodní mítink Hvězdné házení na Chodsku a memoriál Jana Mazance.
Běh Zelenovským údolím pro všechny věkové kategorie
Seriál Běžec Chodska Junior pro děti a mládež