Velká kunratická

V neděli 12. listopadu se podzimní krosové klasiky – Velká kunratická – zúčastnil i náš borec Ondřej Váchal.
V rámci 84. ročníku tohoto závodu si připsal na této náročné trati premiéru. Byl totiž jedním ze šťastlivců, kteří se stihli přihlásit než byla vyprodána celková kapacita běžců přes Hrádek – tento akt se totiž odehrál za necelých osm minut!
Kunratická je typická intervalovými starty, kdy po desetivteřinových odstupech startuje vždy dvojice. Jelikož zde běžel Ondra poprvé, tak vybíhal na trať až v 12:38:50, kdy se kromě blátivé, kluzké trati, brodů a pověstného Hrádku, musel zaměřit i na bezproblémové předbíhání pomalejších běžců. Podle jeho slov byli ale běžci, kteří si trať „užívali“ déle, velice kolegiální a často včas uhýbali
Ondra do cíle doběhl v čase 14:08, což pro něj mezi 1964 borci znamenalo 62. místo a v hlavní kategorii mužů do 40 let obsadil 55. místo. Start v Kunratickém lese pro něj byl obrovskou zkušeností, zážitkem, tréninkem morálu a zajímavým zpestřením v právě probíhající přípravě na halovou sezónu.
Děkujeme Ondrovi za reprezentaci na tomto rodinném a legendárním závodě a přejeme hodně sil do další práce