Naše mládež na Mezikrajovém utkání družstev mladšího žactva

Definitivní tečku za letošní dráhovou sezónou udělali 28. září ve středočeské Vlašimi naši mladší žáci. Trojice našich borců ve složení Ondra Hůrka, Víťa März a Vojta Švajner byla součástí výpravy Plzeňského kraje na mezikrajovém utkání družstev mladšího žactva – skupina Jihozápad..

Zde se kromě „našeho“ kraje představili ještě zástupci Středočeského, Pardubického, Jihočeského kraje a borci z Vysočiny. V konečném zúčtování se sčítaly bodové zisky chlapců i dívek dohromady. I díky výkonům našich atletů obsadil Plzeňský kraj krásné druhé místo se ziskem 109 bodů. Chlapci skončili druzí, děvčatům patřila třetí příčka.
Na nejkratším sprintu na 60 metrů si díky osobnímu rekordu 8,01s zajistil postup do finále Vítězslav März, který v boji o medaile obsadil krásné čtvrté místo časem 8,14s. Formu potvrdil i na 150 metrové trati, kde pokořil dvacetisekundovou hranici a v osobním rekordu 19,96s vybojoval páté místo. Pro kraj tak získal celkem třináct bodů.
Za osobním rekordem ve vrhu koulí zaostal o pouhé čtyři centimetry Vojtěch Švajner, který svůj nejdelší pokus poslal do vzdálenosti 11,09m. To stačilo na čtvrté místo a přísun sedmi bodů.
Na nejdelší distanci závodního dne, kterou byl běh na 1000m, se na třetí pozici v druhém rozběhu umístil Ondřej Hůrka. Ten zaznamenal výkon 3:08,67, což pro něj znamená posunutí osobního maxima. V celkovém pořadí to znamenalo desáté místo mezi běžci.
Vítězslav März byl poté ještě součástí vítězné štafety na 4×60 metrů, kde absolvoval třetí úsek. Ve smíšené štafetě ( kluci + holky) na 8×200 metrů přispěl ke čtvrtému místu i Ondřej Hůrka. V druhém rozběhu pak s kolegy z kraje spolupracoval i Vojtěch Švajner.
Klukům gratulujeme k osobním rekordům a ke vzorné reprezentaci kraje i našeho oddílu na závěrečném závodě letošní dráhové sezóny. Na pětiutkání ve Vlašimi plynule navázalo soustředění na Rybnících, kde se trenéři s naší mládeží připravili na závěrečné krosy, které naše zástupce čekají v rámci Běžeckého poháru mládeže. Zároveň zde také zhodnotili letošní úspěšnou sezónu

Zleva : Vítězslav März, trenér Jirka Voják, Ondřej Hůrka a Vojtěch Švajner 🙂