Mistrovství České republiky v přespolním běhu


V sobotu 25. listopadu jsme se představili na Mistrovství České republiky v přespolním běhu, které se letos konalo v podhůří Orlických hor ve vesničce Dlouhoňovice. V letošním roce startovalo 769 závodníků a mezi nimi i pětice Mílařů.
První zkušenost s republikovým šampionátem v krosu zažili mladší žáci a žákyně a potřetí se této soutěže zúčastnil Radek Veselý.
Na mírně zvlněnou trať s jedním delším stoupáním v 10:00 vyrazila Stela Provalilová a Lucka Kubecová. Mezi 95 atletkami se prala statečně a absolvovala zdárně tuto bahenní lázeň. Na dvoukilometrové trati Stela dokončila závod na 29. místě v čase 8:37. Lucie Kubecová uzavřela elitní čtyřicítku výkonem 8:45. O 15 minut později se do boje pustili chlapci, když mladších žáků vystartovalo 89. Úspěšnější z naší dvojice byl Ondřej Hůrka, který se v bahně „koupal“ 7 minut a 52 sekund. O třicet vteřin pomalejší byl Albert Skala, který doběhl čtyřiašedesátý.
Posledním želískem v ohni byl Radek Veselý. Ten se krátce před polednem postavil na start závodu – mužů mílařů, kterým organizátoři připravili čtyřkilometrový souboj. Radek proti bahnu, nerovnému terénu, nepříjemnému větru a kvalitním soupeřům bojoval a zaznamenal v cíli 37. místo, což je jeho nejlepší výsledek při krosových šampionátech. Dva okruhy na „Dlouhoňovické“ louce zvládl za 14:56.
Mladí si ozkusili atmosféru velkého závodu, hromadný start po běhu bažícího stáda či konfrontaci s republikovou konkurencí. Radek si vylepšil dosavadní maximum v závodě tohoto typu a po dlouhé době se střetl s protivníky, kteří proti němu stojí obvykle v závodech na dráze.
Děkujeme všem za reprezentaci na vrcholu tuzemské krosové sezóny a přejeme hodně sil do nadcházející pod(zimní) přípravy!