Přebory Prahy ve znamení osobních rekordů


Praha – První únorový víkend se v atletické hale Otakara Jandery uskutečnily Přebory Prahy v halové atletice. Ve Stromovce závodili i atleti našeho oddílu.

V sobotu se v nejlepším světle ukázal středotraťař Ondřej Váchal v běhu na 1500 metrů. Závod mílařů sliboval napínavou podívanou, jelikož borec z Dukly Praha Jan Friš se měl pokoušet o splnění limitu na Halové mistrovství Evropy. V patnáctičlenném poli běžců se po startovním výstřelu zhruba na osmou pozici zařadil Ondra a běžel solidní tempo. Na mezičase 500 metrů probíhal v čase 1:21. Po dalším dvousetmetrovém okruhu se Váchal propracoval na sedmou příčku a ukrajoval další metry závodu. Na metě jednoho kilometru probíhal Váchal v čase 2:45. S přibývající únavou a blížícím se posledním okruhem začali mílaři dlouhým finišem stupňovat tempo. I když Váchala v závěrečném okruhu překonal jeden z pražských borců, dokázal pak Ondra dva soupeře na poslední „stopadesátce“ udolat. Cílem proběhl v čase 4:06,18 na šestém místě a z mimopražských závodníků byl nejrychlejší. Tímto výkonem zlepšil vlastní halové maximum o pět vteřin a navíc o 28 setin překonal i absolutní osobní rekord na mílařské trati!

První start na 800 metrů si v letošní sezóně připsal junior David Štefek. Ten se v neděli vydal do pražské Stromovky s trenérem Jiřím Královcem. Hlavním cílem tohoto startu bylo zaběhnutí času, který by zajistil účast na MČR mládeže. Na příliš rychlé tempo závodu v prvních dvou okruzích doplatila většina borců z tohoto rozběhu, včetně půlkaře hájícího barvy Mílařů Domažlice. David probíhal metou 400 metrů za 56s na třetí pozici a v závěrečném kole bojoval ze všech sil o co nejlepší výkon. Časomíra se zastavila na hodnotě 1:58,98, což je zároveň nové halové maximum Davida. Tímto výkonem si zajistil účast na republikovém šampionátu mládeže, kam nyní směřuje veškerou přípravu. V nadcházejících dnech čekají naše atlety starty na Veřejných závodech a vrcholem by měly být republikové šampionáty, které se pro mládežnické kategorie konají v Ostravě a dospělí poměří síly v Praze.

Ondřej Váchal