Z Plzně přivezli naši borci pět medailí


Domažličtí Mílaři byli na krajských přeborech úspěšní

Plzeň – V sobotu 4. června se v Plzni uskutečnilo Mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje dospělých, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Na krajských přeborech nechyběli ani zástupci atletického oddílu Mílaři Domažlice. V počtu šesti startujících vybojovali pět medailí, čímž vylepšili bilanci z haly, kde v lednu na přeborech získali čtyři cenné kovy.

Bronz vybojoval Radek Veselý na trati 3000 metrů, stejně tak Filip Cenefels na 400 metrů překážek. Stříbro brala dorostenka Alexandra De Sousa na 3000 metrů. Krajský titul pak získal dorostenec David Štefek v závodě na 800 metrů a mezi muži Ondřej Váchal na 1500 metrů.
Mílaře jako první reprezentovala skupina vytrvalců.
Radek si na 3000 metrů časem 9:29,52 vytvořil osobní rekord pod otevřeným nebem, ale výkonu z haly se nepřiblížil. Úvod závodu „odtáhl“, jelikož nemá tak silný závěr, tak potřebuje spíše rovnoměrné tempo. Mezičasy odpovídaly zhruba výkonu na 9:20, ale poslední dva okruhy Radek tempo neudržel a byl rád, že čas stlačil pod 9:30. To stačilo na třetí místo, čímž obhájil umístění z krajských přeborů v hale.
Na stejné trati se spíše trápil Robin Knopf, který doběhl na osmém místě a bylo znát jeho tréninkové manko ze zimy, které se na výkonu značně podepsalo.
Saša výkonem 12:14,55 na trojce doběhla čtvrtá, mezi dorostenkami druhá, ale trenér pomýšlel na daleko lepší čas. Zatím se Saša stále nemůže dostat do závodního rytmu a podat optimální výkon.
Velká show se odehrála v závodě na 800 metrů. David byl nasazen do prvního běhu a s pomocí peacemakera Pivoňky se pokusil o posunutí osobního maxima a zaběhnutí času, který by ho opravňoval startovat na Mezistátním utkání dorostenců v Brně. Závod byl famózně rozběhnutý. David, který se držel na čtvrtém místě, se začal postupně dostávat dopředu a vynikající poslední dvoustovkou dosáhl času 1:56,86. Těsně nestačil pouze na absolutního vítěze celého závodu Berana, ale mezi dorostenci s přehledem kraloval. Důležitější v tomto ohledu byl ale čas, který je vynikající, oproti minulému týdnu si zlepšil osobní rekord o další 1,5 sekundy! Zároveň se ale rychle běhalo i v Uherském Hradišti, kde dva soupeři na dálku předčili domažlického půlkaře a vybojovali si účast na MU. V současné době tak okupuje David třetí místo republikových dorosteneckých tabulek a nyní s trenérem zacílí pozornost na republikový šampionát mládeže, který se koná 25-26. června v Třinci.
Na 400m překážek si Filip Cenefels vylepšil osobní rekord na 60,40s, což stačilo na třetí místo. Filip má po závodě smíšené pocity, protože znovu nepadlo tolik kýžené pokoření minutové hranice a příblížení se času, kterým by si zajistil start na Mistrovství České republiky do 22 let.
Jako tradičně na závěr závodního dne byl připraven závod na 1500 metrů. Tam Ondra po první volnější čtyřstovce nastoupil, ujal se vedení, a po 800 metrech již nikdo neakceptoval jeho tempo. V sólo závodě, kde si vyzkoušel svižnější poslední „pětistovku“, si doběhl pro titul krajského přeborníka v čase 4:16,25. Po čtvrtečním startu na Praga Academica slušný výkon. Letos výkony 4:09, 4:06 a 4:07 ustálil výkonnost, a doufá, že v sobotu ve Staré Boleslavi, kde se koná 3. kolo 1. ligy družstev, posune osobní maximum zase o něco blíže čtyřminutové hranici. V ligové soutěži se představí společně s kolegy Cenefelsem, Štefkem a Veselým.

Trenér Jiří Královec je s představením svých svěřenců na krajském mistrovství spokojen a teď již se svými borci směřuje přípravu na vrcholy první části sezony – Republikový šampionát mládeže v Třinci a Akademické mistrovství v Pardubicích.

Ondřej Váchal