Dráhová sezóna v plném proudu

Čtvrtek – Sobota – Úterý… Stříbro – České Budějovice – Sušice..
Dráhová sezóna je v plném proudu a my jsme v ní taky vidět:)
Ve čtvrtek 11.5. začlo závodit mladší žactvo, které bojovalo ve Stříbře. Hoši po skvělém týmovém výkonu zvítězili s luxusním náskokem 21 bodů a navázali tak na loňskou sezónu, kdy se jim v soutěži družstev taktéž dařilo. Zahanbit se nenechala ani děvčata, která loni sbírala spíše zkušenosti. Ve Stříbře ale obsadila po výborných výsledcích třetí místo, což značí kýžený progres. Toto lze zhodnotit jako kvalitní vstup do sezóny a příslib do dalšího kola soutěží týmů, které se koná již za týden.
V sobotu 13.5. se pak rozjely i soutěže dospělých. Filip Cenefels, David Štefek a Ondřej Váchal se jako hostující představili v dresu Atletiky Klatov na 1. kole 1. ligy v Českých Budějovicích. Filip na stýplu obsadil šesté místo, za což si vysloužil 5 bodů, aby o 20 minut později přelezl překážky na 400 metrů pro 2 body. To bylo pouze zpestření při jeho přípravě na půlmaratony a maratony 😀.. na dráze se ukáže asi až na 3. kole ligy. David si střihnul kombinaci 800 a 400 metrů, kde na kratší trati vybojoval tři body za osmé místo. S časy spokojen nebyl, ale věří, že se dostatečně rozzávodil a na půlce to vyjde, jak má. Ondra na trati 1500 metrů doplatil na přetaktizovaný závod, kde se rozběhla první pětistovka za „pěšky“ 1:26, poté se snažil závod zrychlit, ale nikdo nespolupracoval. Ondra doběhl pro dva body na devátém místě. David pomohl ještě ve štafetě 4×400 metrů k zisku 3 bodů za 8.místo. Kluci tak svými výkony notně přispěli ke krásnému 5. místu v rámci prvního kola.
Posledním závodem, ze kterého nás ještě trošku bolí nohy, je včerejší VC Sušice. Tam se odehrál oddílový souboj mezi Ondrou a Davidem. Rivalitu zpestřila i sázka. V případě lepšího výkonu Ondry, by musel David do konce sezony běžet 1500 metrů, v případě, že by byl rychlejší David, musel by Ondra do konce sezony startovat na sprinterské 200m z bloků 😀
Více zkušeností s kilometrem prokázal Ondra, který doběhl v čase 2:35,66 na čtvrtém místě, když si ještě 300 metrů před cílem brousil zuby na pozdějšího vítěze Saleha. Dlouhý finiš mu ale nevyšel, v závěru přišel o pódiové umístění a šanci na osobní rekord. Oddílový kolega Štefek běžel závod opatrněji a nakonec finišoval na sedmé pozici v čase 2:37,02. Závod posloužil jako kvalitní test a rozzávodění se před sobotními
oblastními přebory, kde se oba chystají ke startu na jejich hlavních disciplínách, kde budou obhajovat loňské krajské tituly.
Toť shrnutí k úvodním výkonům letošní dráhové sezóny. Děláme všechno pro to, aby to každým dalším závodem bylo lepší a rychlejší. Forma musí gradovat 😉 Držte nám palce i nadále.
> Sobota 20.5. – Mistrovství Jihočeského, Plzeňského a Karlovarského kraje v kategorii mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek /open/

> Neděle 21.5. – Mistrovství Plzeňského kraje nejmladších žáků a žákyň (předžactva)