Soustředění dětí


Po soustředěních Ondry Váchala v Sušici a Davida Štefka v Melagu se na tréninkový kemp vydaly i naše děti. Mládež společně s trenérskou skvadrou strávila tři dny na Rybnících a soustředění zakončila pondělním krosem na Dílích.
Třicet dětí bylo ubytováno v pensionu Zátiší v obci Rybníky. Atletický trénink byl zaměřen na jednotlivé disciplíny a specializován na konkrétní odvětví. Kromě běhání, skákání, posilování a herních dovedností v podobě například biatlonu byl na programu i sobotní 18 kilometrový pěší výlet do sousedního Německa na rozhlednu Ebene. Čtyři náročné dny byly zakončeny o svátečním pondělí 8. května, kdy se představilo 34 našich závodníků na tradičním Běhu osvobození na Dílích. Tam jsme vybojovali šestnáct umístění na stupních vítězů, což znamenalo účast našich barev na medailových pozicích v téměř všech vypsaných kategoriích 😉
Více informací o náplni tohoto soustředění a závodu na Dílích bude v článku, který bude zveřejněn v příštím týdnu v Domažlickém deníku.
Tréninkový kemp sloužil jako finální příprava před právě se rozjíždějící sezónou na dráze. Již tento týden začínají soutěže družstev, kdy dnes proběhne ve Stříbře 1.kolo OMD SZA mladšího žactva, kde budeme mít hojné zastoupení našich atletů. V sobotu se pak rozběhnou i soutěže dospělých, kde se v Českých Budějovicích představí trojice našich borců. V ten samý den pořádáme i první ročníku závodu – Běh Zelenovským údolím. Opravdu se nenudíme, květen je prostě závodní měsíc, tak do toho šlapeme, co to jde!

Foto ze soustředení