Běh Zelenovským údolím

Jsme akční po všech stránkách 😉 V sobotu 13. května jsme uspořádali 1. ročník Běhu Zelenovským údolím. Tento závod, který byl připravován v řádech týdnů a měsíců, podle ohlasů všech přítomných nadchnul. V krásném téměř letním počasí, kdy rtuť teploměru přesahovala 20 °C, si k Zelenovským rybníkům našlo cestu téměř 200 běžců.
Oblast, která je během celého roku hojně využívána běžci, cyklisty a dalšími milovníky pohybu na čerstvém vzduchu, tak poprvé zažila velkou sportovní akci typu přespolního běhu. Odměnou předem registrovaným atletům bylo památeční tričko.
Hlavního závodu, který odstartoval v 13:00, se aktivně zúčastnila většina pořadatelů. Ostatní se proběhli v rámci vloženého závodu na 1 kilometr.
Naši členové obsazovali ve všech kategoriích přední příčky, jak je na regionálních přespolních bězích zvykem. Historicky prvním vítězem tohoto závodu se v hlavní kategorii stal Jiří Voják, který byl i zároveň ředitelem závodu. U žen to pak byla Monika Hloušková z Mariánských Lázních.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu sportovní soboty. Členům našeho oddílu, závodníkům, že si přišli vyzkoušet nový závod a sponzorům za podporu, díky které jsme byli schopni obstarat zajímavé ceny pro ty nejlepší.
AC Diamonds Domažlice, Městské lesy Domažlice, Truhlářství Brabec, Krčma Auto, PeHToo a.s., Sport pod hradem a masážní studio Královec.
Jsme rádi, že se 1.ročník vydařil a věříme, že se běžci do Zelenova rádi vrátí 😉
Výsledky a fotky ze závodu na našich webovkách nebo na stránkách Běžce Chodska.