Dráha, půlmaraton, Predator…

Sobota 19. srpna byla z našeho pohledu velice výživná. Ukázali jsme se v Poběžovicích na Panevropském půlmaratonu, na mítinku Chodská 1500 v Domažlicích a v neposlední řadě i na Predator runu v Plzni.
V Poběžovicích jsme měli jediného zástupce, kterým byl Jiří Voják. Ten se letos vrací po zdravotních patáliích a na regionálních závodech se mu daří, což potvrdil i na 21,0975km dlouhé trati. Časem 1:14:04 si doběhl se sedminutovým náskokem pro jasné vítězství a hodně se přiblížil k celkovému triumfu v letošním seriálu Hrbáček Běžec Chodska.
Poté se ihned vydal do Domažlic, kde sledoval své svěřence, jak se poprvé během prázdninových dnů budou prezentovat na dráze.
Nejúspěšnější disciplínou byla pro naše barvy 300 metrová trať, kde vítězství mezi atletickou přípravkou uzmula Zuzana Kubecová před Adinou Provalilovou. Naši dominanci stvrdila třetím místem Jana Kozáková. Hojné zastoupení jsme měli i na trati 600 metrů, kde jsme se bohužel na stupně vítězů nepropracovali. Na ty jsme se vrátily na 800ce, kde mezi mladšími žákyněmi vyhrála Stela Provalilová.
Mezi dospělými naši čest hájila dráhová stálice Ondřej Váchal. Ten se v druhém běhu na 1500m umístil v těsném finiši na čtvrtém místě v průměrném čase 4:09,79. Sám cíli na daleko lepší čas, ale Chodská 1500 nikdy nepatřila mezi jeho oblíbený závod a v sobotu tak alespoň trošku prolomil toto prokletí.
Ve znamení čtvrtých míst se pak nesl Predator Run v Plzni, kde si se zhruba sedmi kilometry vyplněnými obtížnými překážkami poradil Filip Cenefels a Alexandra DeSousa. Filip na třetí místo nedosáhl pouze o jednu desetinu, Saša pak za bronzem zaostala o minutku, i tak to jsou super výkony.
Nyní již naplno pokračuje druhá část sezóny a o posledním srpnovém víkendu jde náš oddíl znovu do boje. V sobotu pokračuje v Plzni Běžecký pohár mládeže závodem kolem Boleveckých rybníků, kde se dá očekávat naše hojná účast. Na neděli pak zbrojí síly Ondřej Váchal s Filipem Cenefelsem, kteří budou startovat v dresu Atletiky Klatovy při 4. kole 1. ligy v pražském Edenu.