4. kolo I. ligy


V neděli pokračovala v pražském Edenu první národní liga, která měla na programu závěrečné čtvrté kolo. V něm se v dresu Atletiky Klatovy představili i Ondra Váchal s Filipem Cenefelsem,
Ondra si naordinoval dvojboj 800 a 1500 metrů, který okořenil ještě startem ve štafetě 4×400 metrů. Filip se pak ukázal v závodech na 5000 metrů a 400 metrů překážek.
Jako první se do bojů s prvoligovou špičkou vydal Ondra na 800m. Tam se v druhém rozběhu držel statečně a svoji doplňkovou trať zvládl za 2:00,52, což v součtu obou běhů stačilo na zisk cenného bodíku.
Poté se na nejdelší distanci závodního dne odhodlal Filip, který jak je jeho zvykem znovu rozbalil závod ve velkém stylu. Nedbaje na kvalitu soupeřů, distanci či typ soutěže se znovu snažil o únik a prvním kilometrem proběhl v čase cca 2:58. Nastolené tempo podle předpokladů nevydržel a z předních pozic postupně klesal a bohužel doběhl na jedenáctém ( prvním nebodovaném) místě v čase 17:33,91. Svým plnovousem a zápalem připomínající sparťanského krále Leonidase se po zhruba patnácti minutách postavil na start technicky náročné disciplíny 400 metrů překážek. Ani tam nepřidal body do týmové kasičky.
Co se nepovedlo Filipovi, to napravil Ondra. Ten se tři hodiny po absolvování závodu na 800 metrů pustil do souboje s mílaři na 1500 metrů. Tam již necílil na kvalitní čas, ale spíše myslel na bodový získ. V takticky vedeném začátku závodu se držel na 7-8. místě, poté neakceptoval tempo vedoucí čtveřice a nakonec bez výraznějšího zpomalení dokončil svoji letošní devátou patnáctistovku na sedmém místě v čase 4:18,17. K bodu z 800m tak přidal čtyři z 1500m. Na závěr byl součástí štafetového týmu ve složení: Slavíček, Šilhavý, Váchal a Krýsl, kde na třetím úseku udolal jednoho ze soupeřů a svým výkonem tak přispěl k zisku jednoho bodu za desáté místo mezi štafetami.
Klatovští bohužel skončili na osmém místě, které jen potvrdilo jejich cestu do baráže. Ta se uskuteční 9.září v severočeském Jablonci, kde se Atletika Klatovy pokusí odolat náporu druholigových týmů a udržet prvoligovou účast i pro nadcházející sezónu. Z členů oddílu Mílaři Domažlice se všech čtyř kol v letošním ročníku zúčastnil pouze Ondra Váchal. Je třeba, aby na barážové klání odjela početnější skupina atletů než tomu bylo v uplynulých kolech národní ligy.
Držte palce ať se v Jablonci zadaří a kluci si přípíšou osobní či sezónní maxima 🙂
P.S. Za foto děkujeme Jirkovi Hostýnkovi a jojka.cz
Výsledky z Prahy: http://online.atletika.cz/vysledky/31394/0/2

Ondra v běhu na 800 metrů

Ondra v závodě na 1500 metrů

Filip Cenefels v závodě na 5000m

Štafetáři z Klatov – 4×400 metrů