Dráha, přespolák, triatlon…

V uplynulém týdnu byly vidět naše dresy na třech závodech. Tím prvním byla ve středu 19. července HoršovskoTýnská pětka.
Jediného závodu na dráze ze seriálu Hrbáček Běžec Chodska se v pekelném počasí zúčastnilo sedm našich zástupců.
V hlavní kategorii do čtyřiceti let jsme měli hned čtyři borce. Nejlépe si vedl Jiří Voják, který v čase 16:23 obsadil druhé místo. Doplňkovou trať si na domácím stadionu zaběhl i Ondra Váchal, který skončil čtvrtý. Páté místo obsadil Radek Veselý, pro kterého tímto závodem skončila hlavní část letošní sezóny. Vzhledem k přetrvávajícím zdravotním trablům se nyní zaměří na léčbu všech bolístek, kterého limitují. Sedmé místo v kategorii do 40 let obsadil Martin Voják. V druhém rozběhu na pět kilometrů kraloval Vítězslav Fronk, který časem 18:27 ovládl kategorii nad 40 let.
Ženy a veteráni nad 60 let startovali v běhu na tři kilometry. I zde jsme měli zastoupení našich barev. Mezi muži nad 60 let zvítězil Jiří Královec když 7,5 okruhů zvládl v čase 12:31. Mezi ženami nad 35 let si pro druhé místo doběhla Anna Fronková, když dosáhla času 13:19.
V sobotu 22. července se v Dolanech u Klatov uskutečnil dvanáctý ročník pěkného přespolního běhu přes Vorlíky. Tam si pro vítězství zajel Jiří Voják, který trať dlouhou 8100 metrů zvládl za 28:45.
O den později již byl jako člen vítězné štafety K.L.J. při Všerubském železném muži, kde ho čekala 4600 metrů dlouhá trať. Náskok, který mu přivezli kolegové z týmu, si pohlídal a postupem času i navýšil. Štafetě Velosportu Domažlice pomohl i Ondřej Váchal, který během svého běhu kontroloval získanou druhou pozici. Martin Voják nastoupil s kolegy hasiči jako „Tragéd tým“ a mezi štafetami obsadili čtvrté místo.
Krásného výsledku dosáhla mezi jednotlivci Alexandra De Sousa, která zvládla všechny tři části triatlonu v čase 1:54:38 a zvítězila v kategorii Ženy 1.
V kategorii seniorů se statečně bil i Jiří Královec, který cíloval v čase 1:57:46 a obsadil páté místo.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci na akcích různého zaměření a věříme, že jsme slibně odstartovali druhou polovinu závodního kolotoče roku 2017.