Dráhová sézona v plném proudu


V sobotu proběhlo v Českých Budějovicích společné Mistrovství Plzeňského, Karlovarského a Jihočeského kraje dospělých složek, juniorů a dorostu. Měli jsme zde trojí zastoupení.
V běhu na 3000m, kde závodilo dohromady pět žen, juniorek a dorostenek, si pro krajský titul doběhla Alexandra De Sousa. Sezónní maximum si v běhu na 800 metrů vylepšil junior David Štefek, který v celkovém měření s muži obsadil třetí pozici v čase 2:00,39. Série medailových umístění z krajských přeborů skončila pro Ondru Váchala, který se v nabitém závodě na 1500m dlouho držel ( nepočítaje) vodiče na třetím místě, ale veškeré povedené mezičasy a projev zhatila poslední třístovka, kde to „nechutnalo“.
Saša má na lepší čas, ale je třeba trefit kvalitnější závod. David pomalu a jistě zlepšuje výkony a věří, že forma bude gradovat směrem k MČR mládeže. Ondra jako David zakončil anglický týden závodů, forma postupně přichází, ale jsou tam ještě rezervy, alespoň venkovní season best.
V neděli se v krajské metropoli odehrálo krajské mistrovství předžactva.Přivezli jsme celkem osm medailí.
Na nejkratším sprintu na 60 metrů brala stříbro Adina Provalilová, která přidala na šedesátce s překážkami zlato. V běhu na 600 metrů zvítězil v prvním rozběhu Jakub Jung, což v součtu obou běhů stačilo na bronz. U dívek jsme na totožné trati měli na stupních vítězů hned dvojí zastoupení. Stříbro si vyběhla Jana Kozáková a třetí pozici obsadila Agáta Skalová. U starších holek stačil čas Nikole Strnadové na třetí místo.
V technických disciplínách se blýskla Zuzka Kubecová, která v hodu krikeťákem jako jediná přehodila dvacetimetrovou hranici a po zásluze zvítězila. Na stupně vítězů jí doprovodila Agáta Skalová, když její výkon stačil na třetí místo.
Gratulujeme k medailím, ale i ostatním ke kvalitním výkonům, sezónním maximům a dalším dílčím úspěchům.
Co nás čeká dále?
Zítra 2.kolo OMD mladšího žactva v Domažlicích, přijďte se podívat a povzbudit mladé! 🙂
V sobotu na Přeborech Prahy start Ondry Váchala