Oblastní přebor dospělých a mládeže na dráze


Poslední květnová sobota byla ve znamení oblastních přeborů dospělých a mládeže na dráze. Tento atletický podnik hostil domažlický stadion a představila se trojice našich atletů. Pánové David Štefek a Ondřej Váchal předvedli sezónní maxima Prvně jmenovaný okořenil výkon ještě ziskem medaile, dorostenka Barbora Volfíková sbírala zkušenosti.
V běhu na 800 metrů se zadařilo Davidovi, který v taktickém závodě v urputném finiši vybojoval stříbrnou medaili za výkon 1:57,15, když ho od zlata dělilo patnáct setin. Tímto výkonem si zajistil účast na červnovém republikovém šampionátu, kam budou nyní s trenérem ladit formu. Předvedeným výkonem zaostal za osobním rekordem o pouhých 29 setin a po dvou letech pod širým nebem konečně pokořil 2 minuty, a to výrazně.
Dalším z Mílařů, který se představil na domažlickém stadionu, byl Ondřej Váchal. Ve svižně běženém závodě mužů, kde elitní dva borci Budil s Beranem překonali čtyřminutovou hranici, se držel takticky na čtvrtém místě a živil až do posledních chvil šanci na osobní rekord i zisk medaile. Čtvrtou pozici nakonec v závěru závodu neuhájil, obsadil 5. místo a cílem proběhl ve standartním čase 4:07,32. Jedná se o jeho nejlepší letošní výkon a za osobním rekordem zaostal zhruba o vteřinu.
Bára Volfíková si střihla premiérovou 1500m a mezi dorostenkami doběhla na pátém místě.
Štefek s Váchalem se při červnových startech budou snažit o zlepšení sobotních výkonů a prolomení osobních maxim
Kompletní výsledky: http://online.atletika.cz/vysledky/35271/130