Běh Zelenovským údolím ovládli Jiří Voják a Jana Brantlová


Zelenov – V sobotu se i přes značnou nepřízeň počasí konal v Zelenovském údolí nedaleko Domažlic další z veřejných běhů zařazených do celoročního seriálu Běžec Chodska. Zúčastnilo se ho 294 závodníků ve dvaadvaceti kategoriích.

Tři nejrychlejší běžkyně kategorie žen do 34 let (zleva) druhá Jana Hinterholzingerová, celková vítězka Jana Brantlová (obě z Mílařů Domažlice) a třetí brnířovská Veronika Wiesnerová. | Foto: Mílaři Domažlice

Třetí ročník Běhu Zelenovským údolím pořádal atletický klub Mílaři Domažlice. „Počasí bylo jako na houpačce. Chvíli bylo pěkně, chvíli průtrž mračen. Ale ta naštěstí ovlivnila jen start jedné kategorie dorostu, jinak to vyšlo ideálně a bez větších komplikací. Skoro všichni pořadatele z řad našich běžců a běžkyň se v dospělých kategoriích postavili na start, což pro nás bylo náročné jak pořadatelsky tak závodnicky,“ prozradil jeden z hlavních organizátorů Jiří Voják.

A že to obojí dokázali Mílaři kvalitně zkombinovat, potvrdil právě on suverénním vítězstvím mezi muži i jeho oddílová kolegyně Jana Brantlová mezi ženami.

Pro pořadatelský klub vybojovali prvenství ve svých věkových kategoriích i Anna Fronková (ženy 45+), Lucie Kubecová (dívky 14-15) a Karolína Foistová (dívky 6-7).

Druhý domažlický atletický oddíl AC si připsal pět prvenství v mládežnických kategoriích. Postarali se o to Patrik Čech (chlapci do 5), David Steidl (chlapci 6-7), Adam Soukup (chlapci 8-9), dorostenka Kateřina Šebestová a juniorka Kateřina Křenková.

Na našem okrese ještě zůstala dvě prvenství zásluhou chodovských běžců Josefa Vebera (muži 40-49) a Martina Váchala (muži 50-59).

„Vše klaplo na výbornou, tak bych rád poděkoval všem pořadatelům, partnerům a sponzorům akce,“ netajil spokojenost Jiří Voják.