Přebory Prahy


Další závodní víkend absolvoval Ondřej Váchal. Ten během víkendových Přeborů Prahy startoval v běhu na 1500m a 800m. V sobotu 3. února v hale Otakara Jandery soupeřil s mílaři, o den později ho čekala konfrontace s půlkaři.
Při prvním víkendovém startu obsadil v druhém rozběhu na 1500m mezi jedenáctkou atletů čtvrté místo, když výsledný čas vměstnal pod hranici 4:10. Oproti minulému týdnu začal volněji a měl lepší závěr – cílovou pásku proťal v season bestu 4:09,17.
V nedělním programu pak nastoupil do závodu na 800 metrů, kde se běželo vcelku rovnoměrně a Ondra v druhém rozběhu finišoval na třetím místě. Poprvé v kariéře tak pokořil v hale magickou hranici dvou minut, když mu časomíra ukázala hodnotu 1:59,61! Skóre uplynulého víkendu – dvě sezónní maxima a halový osobní rekord Forma každým závodem stoupá, zároveň rezervy na 1500m jsou veliké. Škoda, že závodů je již poskrovnu. S největší pravděpodobností bude podnikat další pokus na zlepšení výkonu o víkendu v Jablonci. Držte palce a sledujte nás pořád!