Mládežnické MČR kros


Letošní republikový krosový šampionát mládežnických kategorií je minulostí. Poslední březnovou sobotu hostil nejlepší tuzemské krosaře lesopark Štěpánka v Mladé Boleslavi. Vinou nemocí a doznívající chřipkové epidemie se z plánovaných 13 startujících s těmi nejlepšími popasovalo jen 9 mladých Mílařů.
Dařilo se nám více vloženém závodě přípravek než mezi žactvem. Nejlepšího výsledku dosáhla v kategorii holek 2008 a mladší Jana Kozáková, která doběhla na výborném 6. místě. Srdnatě bojovala i dvanáctá Zuzana Kubecová a postartovní pád ovlivnil výkon Agáty Skalové. Ta dokončila závod na 38. místě z celkového počtu 59 startujících.
Ve stejné věkové kategorii chlapců si slušně vedli i naši borci. Elitní desítku uzavřel Oliver Pikali, o šest míst za ním finišoval Václav Bouberle. Kluků běželo 53 a stejně jako u holek to bylo velké maso a tlačenice o co nejlepší místo, rozdíly mezi soupeři byly minimální.
Příjemně překvapila mezi staršími žákyněmi Štěpánka Märzová s 36. místem, kdy předčila favorizovanější Lucii Kubecovou, která brala 42. místo. Na tříkilometrové trati bojovalo 88 závodnic a ani Lucce se nevyhnul pád a ztráta kontaktu s čelem.
Zkušenost s velkým závodem si v lesoparku a přilehlých cestách po louce zažili i Albert Skala (67. místo) a Šimon Matějovic (85. místo).
Přípravky super, od žáků jsme asi čekali trošku více, ale mají všechno před sebou. Určitě konfrontace s republikovou elitou byla přínosná, motivující do dalších velkých závodů. Přejeme ať se nám vyhýbají pády a příště v našlapaném poli závodníků poskočíme ve výsledkových listinách o několik pater výš.
Výsledky MČR: https://online.atletika.cz/vysledky/38263
Výsledky vloženého závodu přípravek: https://online.atletika.cz/…/mlad%C3%A1%20boleslav%2030.3.2…

 

Ondřej Váchal