Memoriál Josefa Machta


O jarním počasí si můžeme zatím nechat zdát, přesto jsme se v neděli 18. března představili na Memoriálu Josefa Machta. Jeho 19. ročník byl zároveň prvním závodem letošního Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje. Do Tachova vyrazilo dvanáct našich borců. Na promrzlé, kluzké a místy zasněžené trati jsme se znovu bili o co nejlepší umístění.
V přípravce starších dívek doběhla čtvrtá Jana Kozáková, pátá Tereza Hůrková, sedmá Zuzana Kubecová a šestnáctá Nela Nohavicová. Kategorii mladších žaček na trati 1,5km ovládla Stela Provalilová. Na stupních vítězů jí doprovodila třetí Lucie Kubecová, která bojovala až do samotného závěru o druhou příčku. Šesté místo brala Štěpánka Märzová. Stejnou pozici na stejně dlouhé trati obsadil mezi mladšími žáky Matěj Röman. Eliška Andrlíková závod bohužel nedokončila. Pro bronzové medaile si pak doběhli Ondřej Hůrka a Bára Volfíková. Ondra mezi staršími žáky na dvoukilometrové trati, Bára na 3km v dorostenkách. V kategorii mužů soupeřům nedal šanci Jiří Voják, který 5km dlouhou trať, která byla připravena pro účastníky hlavního závodu, zvládl v čase 18:37.
Děkujeme všem za vzornou reprezentaci a především kvalitní výkony i v tomto na březen už nesnesitelném počasí. Gratulujeme všem medailistům i ostatním, kteří se postavili na start nedělního závodu. Věříme, že svoji aktivitou jsme zimu dostatečně zastrašili a ona si odkráčí pryč