Halová sezóna


Sezóna „pod střechou“ rozjíždí motory naplno a po žactvu do ní vstoupila i mládež a dospělí. Jednalo se o týden na rozzávodění a testování, který vygradoval krajskými přebory. Stejně jako loni bereme  z krajáků jeden bronz.

Ještě před oblastním vrcholem si v pátek na 2. veřejných závodech na Strahově zazávodil Ondřej Váchal, který při účasti Filipa Šnejdra očekával rychlejší průběh závodu v běhu na 1000m. Výsledný čas 2:40,13 z taktického vývoje na jeho oblibené distanci je i tak povzbuzením do dalších startů. V neděli náš jediný zástupce dospělých bojoval proti mládí na 800m a letos výkon 2:02 na placku jako loni nestačil. Testovací víkend rychlosti je za ním a bude ho čekat nějaká ta 1500m.

A co naši dorostenci? Velmi pěkně do nového kalendářního roku vstoupil Vojta Švajner, který navázal na výkon z prosince a na 60m překážek výkonem 8,73s vybojoval po zásluze první jeho dorosteneckou krajskou medaili. Za osobákem zaostal pouze o 4 setinky. Střihnul si i premiéru na halové 200m za 24,96s. Jeden okruh si vyzkoušel i Šimon Pajdar a zaznamenal výkon 26,67s, na nejkratším sprintu 60m čas stlačil na hodnotu 8,11s. Jedná se pro něj o osobáčky. O setinu z prosincových preťeků posunul osobní maximum Víťa März a momentálně umí 60m za 7,66s. Solidní start, jedeme dál. Našemu kvartetu gratulujeme a přejeme hodně sil do dalších bojů.

 

Kompletní výsledky z veřejek: https://online.atletika.cz/vysledky/41146
Kompletní výsledky z krajáků: https://online.atletika.cz/vysledky/41418/0/2
Foto: My a Miriam Stewartová

Autor: Ondřej Váchal