Halová sezona z pohledu Mílařů? Úspěšné MČR a 2 halové osobní rekordy


3 závodní možnosti, 3 cesty do Ostravy, 3 starty na MČR, 1 start na prestižním mítinku Czech Indoor Gala a 2 halové osobní rekordy.

Tak taková byla v kostce halová sezona 2021 z pohledu našeho oddílu i přes všechna omezení (zavřené stadiony, testy, bubliny hotel – stadion atd.).

Nejdříve zaběhnutý výkon 4:10,30 min. v běhu na 1500m při mítinku Czech Indoor Gala a následná premiéra na dospělém MČR v hale. V nabité konkurenci na republikovém šampionátu bral Ondřej Váchal 10. místo v novém halovém osobáku 4:06,07 min.

V březnu pak jedinou možnost závodit využili mládežníci Lucie Kubecová a Vojta Švajner. Lucie si premiérový start v kategorii dorostenek představovala jinak. V rozběhu na 800m obsadila postupové 2. místo časem 2:20,20 min. O velký halový osobní rekord a boj o medaile ji ale připravila následná diskvalifikace..

Vojta se z překážek a kratších sprintů pokusil rozvířit vody mezi čtvrtkaři. V rozběhu na 400m předvedl výrazný osobní rekord 53,01s, což v konečném zúčtování stačilo na 12. místo. Loni se mu nezadařilo, tak si letos spravil chuť.

Nejlepší dosavadní umístění na MČR + halový osobák značí, že je Ondra Váchal na správné cestě vzhledem k letní sezoně. Osobní rekord potěšil i Vojtu Švajnera, který druhým rokem jako dorostenec má potenciál potrápit ty nejlepší. Věříme, že smolné závody jsou pro Lucku již minulostí a v hlavní sezoně na vrcholech předvede co umí a klapne pořádné finále.

Děkujeme všem našim atletům i trenérům, kteří to nevzdali a všechny možnosti zazávodit si naplno využili. Jen škoda, že do letošní halové sezony nemohlo nastoupit žactvo a přípravka. Nyní již jsme v plné přípravě na hlavní sezonu a až se závodní kolotoč rozjede, budeme připraveni.