Halová sezona 2024

Sezona pod střechou za rok 2024 je minulostí. A náš oddíl Mílaři Domažlice byl rozhodně vidět. Od prosince do poloviny března jsme závodili v atletickém tunelu v Plzni, na pražském Strahově a v Atletické hale Otakara Jandery ve Stromovce, ale i na republikovém šampionátu v moderní ostravské hale. Přinášíme nejzásadnější momenty uplynulé sezony.

Prosinec 2023 – Plzeňský kraj v rámci Mezikrajového utkání družstev staršího žactva, které bylo zároveň prvním závodem na území ČR formou DNA, reprezentovala i dvojice Jana Kozáková a Václav Bouberle. Naši borci přispěli ke konečnému čtvrtému místu krajské výpravy.

Leden 2024 – Neděle 21. ledna patřila v Atletické hale Otakara Jandery Mistrovství Plzeňského kraje můžu, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek. Náš klub poslal do boje čtyři členy a přivezl tři cenné kovy a pět osobních rekordů. Zlato mezi ženami v běhu na 800 metrů získala Lucie Kubecová s výkonem 2:17,81 min. 🥇Dvojnásobnou radost našim barvám přinesl běh na 800 metrů dorostenců. V čase 2:05,47 min. a osobním rekordu vyhrál Radim Švajner, následován Václavem Bouberlem (2:06,80 min.) 💪 Úspěchy hlásíme i z poloviční tratě, v dorostenkách obsadila na 400 metrech sedmé místo Jana Kozáková s časem 64,79s. Dvacet setin pak od medaile dělilo Radima Švajnera, který s časem 54,53 a osobáku finišoval jako čtvrtý, Vašek Bouberle v osobáku 55,88s doběhl šestý. Na 200m Jana Kozáková skončila v osobním rekordu 27,36s čtvrtá.

V sobotu 27. ledna se v pražské Stromovce představila dvojice Jana Kozáková a Václav Bouberle. Jana si udělala osobní rekord na 60m, kde předvedla 8,44s, solidně si počínala i na 200m (27,42s), Václav pak v rychlém závodě zapsal halový osobák na 1500m (4:32,84min.) Úterý 30. ledna pak patřilo Schweinerům 👌Jakub si zaběhl osobák na 800m 2:44,33min., ještě hodnotnější výkon a nové maximum 2:26,40min. brala Eliška.

Únor 2024 – Naplno jsme závodili v hale i o prvním únorovém víkendu 🙂 Vyrazili jsme do pražské Stromovky na Přebory Prahy, ale také na Strahov na Přebor Ústeckého kraje 😉V běhu na 400 metrů si osobní rekord 63,50s zaběhla Jana Kozáková, na dvojnásobné trati pak sezonní maximum 2:05,17 min. zapsal Václav Bouberle a Lucie Kubecová výkonem 2:14, 45 min. Velký osobák v závodě na 800 metrů pak předvedl na Strahově Radim Švajner, který zaznamenal čas 2:02,46 min.

V neděli 18. února se v pražské Stromovce uskutečnilo krajské mistrovství staršího a mladšího žactva a nám se dařilo 💪 Zlatou medaili mezi staršími žákyněmi vybojovala v osobním rekordu 2:25,47 min. v běhu na 800 metrů Eliška Schweinerová. Parádu pak v běhu na 1500 metrů předvedla i Daniela Beranová, která v osobáku 4:57,34 min. brala stříbro 🥈

MČR dorostu a juniorů – O posledním únorovém víkendu byl na programu vrchol halové sezony pro dorostence a juniory 🙂 Naše trojice závodila v běhu na 800 metrů. Nejlepšího výsledku na republikovém šampionátu v Ostravě dosáhla Lucie Kubecová, která ve finále juniorek obsadila 5. místo v halovém osobním rekordu 2:13,61 min., na medaili chybělo něco málo přes vteřinu. Odvážně si ve finále dorostenců počínal i Radim Švajner, který byl nabuzen z osobního rekordu, který předvedl v sobotním rozběhu. V bitvě o medaile nakonec obsadil 7. místo s výkonem 2:04,28 min. Václav Bouberle skončil v rozběhu a obsadil konečné 19. místo.

Krátké hodnocení trenéra Jiřího Vojáka k MČR mládeže: Pro Radima je to velice dobrý vstup do sezony a můžeme se těšit, co předvede v hlavní letní sezoně. Lucie bohužel celou zimní přípravu bojovala se svalovými zraněním, což výrazně ovlivnilo výkonnost, ale pozitivem je, že už by mělo být všechno směrem k hlavní sezoně zažehnáno. Slibně rozjetou sezonu Václavovi zhatila zlomená ruka, kvůli které měl tréninkový výpadek, který se musel projevit.

Březen 2024

MČR žactva – V sobotu 2. března se naše dvojice děvčat představila na republikovém šampionátu žactva 👊 V běhu na 1500 metrů obsadila šesté místo Daniela Beranová, která předvedla výkon 5:00,42 min. 👏 V druhém rozběhu na 800 metrů doběhla Eliška Schweinerová na sedmém místě v čase 2:30,98 min., skončila tak před branami finále a obsadila konečné 18. místo. Pro děvčata byl závod v Praze především další cennou zkušeností a odrazovým můstkem k letní sezoně.

Kromě krajských závodů a republikových šampionátů jsme se tradičně účastnili veřejných závodů a šanci zazávodit si dostali i přípravky, kde nám jde především o jejich celkový rozvoj a tvorbu lásky ke sportu, který máme všichni tak rádi. Za výkony, výsledky a reprezentaci oddílu po celou dobu trvání halové sezony děkujeme závodníkům, trenérům rodičům, ale i našim příznivcům. Po krátké pauze vrháme všechny síly na jarní krosovou sezonu a brzy startuje i dráhová sezona. Buďte u toho s námi. (ova)