Hvězdné házení

V pátek 15. září proběhlo na domažlickém stadionu Hvězdné házení, které se postaralo o stylové zakončení letošní dráhové sezóny. Do Domažlic se sjela početná skupina reprezentantů, kteří se představili třeba v běhu na 200m př. či v oštěpu mužů i žen. Zuzana Hejnová s Denisou Rosolovou sváděly nervydrásající souboj o světový rekord na netradiční trati, který nakonec odolal. Oštěpařskou soutěž mužů ovládl Petr Frydrych, který nejdelším pokusem zaznamenal výkon 83,69m. Za bronzovým medailistou z MS skončil další účastník z Londýna Jaroslav Jílek. Mezi ženami si s reprezentantkou Británie či Španělska poradila další hvězda z Londýna Nikola Ogrodníková. Rekord mítinku v běhu na 400 metrů zaběhla Margaret Adeoye z Británie časem 53,64s. Z domácích borců hájil čest oddílu mezi dospělými Ondřej Váchal, který v běhu na 1000 metrů obsadil čtvrté místo, mezi Evropany skončil na třetí pozici a sezonu zakončil časem 2:35,92. Po doběhu si pochvaloval atmosféru, která ho v závodě hnala kupředu. V kategorii dětí jsme si ze závodů udělali oddílové přebory, když závody na 150 metrů vyhráli Boris Pikáli a Zuzana Kubecová. Běh na 300 metrů pak opanoval David Blacký. Šestistovku měla nejrychlejší Lucie Kubecová a mezi chlapci byl druhý Ondřej Hůrka před Albertem Skalou.
Z našeho oddílu se tak v závodě představilo jednatřicet atletů. Na uctění památky Honzy Mazance proběhlo i čestné kolečko, kterého se zúčastnilo kromě závodníků a pořadatelů i značné množství z příchozích diváků. Po slavnostním vyhlášení výsledků a ocenění vítězů proběhl v chladném počasí impulzivní koncert kapely Kabát revival a také následná afterparty, která zakončila letošní mítink i úspěšnou sezónu 🙂
Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci letošního ročníku Hvězdného házení a Memoriálu Jana Mazance. Představovali jsme si, že na stadion dorazí větší počet diváků, ale my jsme si to společně s těmi nejlepšími řádně užili. Nyní je na programu zasloužený odpočinek a nabrání sil před zahájením přípravy na nadcházející sezónu

Roli favorita v soutěži oštěpařů potvrdil Petr Frydrych

Důstojnou roli hrál v závodě na 1000 metrů Ondřej Váchal, který skončil čtvrtý

Hvězdné nebylo jen házení, ale i běhání, kde na 200m překážek bojovala Denisa Rosolová proti Zuzaně Hejnové