Vítejte na stránách


Jsme atletický oddíl Mílaři Domažlice zaměřující se především na běžecké disciplíny. Naší snahou je umožnit pravidelné sportovní vyžití zejména mládeže pod odborným trenérským vedením. Naše aktivity realizujeme ve dvou oblastech.

První oblast: získávání dětí od cca šesti let věku pro pravidelnou všestrannou sportovní přípravu. Zde nám působí dva dobrovolní trenéři žactva.

Druhá oblast: systematicky a specializovaně vedenými tréninky vést mládež od 14let věku jednak, k udržení zájmu o sport, a u talentovaných jedinců k dosažení nejvyšších výkonnostních úrovní, tj. reprezentace České republiky. Tuto oblast nám zajišťuje trenér s dlouholetou praxí. Dále pak od roku 2011 aktivně působí v oddíle trenér pro vrhačské disciplíny.

Účastníme se individuálních soutěží všech výkonnostních úrovní nejen na atletické dráze, ale i v bězích přespolních, silničních, do vrchu. Zvláště běhy mimo dráhu jsou v Evropě, i dalších zemích velmi populární. Rovněž se účastníme soutěží družstev. V krajském přeboru máme družstvo mužů, s účastí dorostenců. Dále pak družstvo žákyň starších a žáků mladších, které tvoří naší nejpočetnější kategorii. Je to pozitivní výsledek práce dvou našich dobrovolných trenérek. Pro starší dívky pak umožňujeme hostování pro soutěž družstev příslušné věkové kategorie ve spolupracujících oddílech Plzeňského kraje.