Velká cena Sušice


V úterý 12. května do letní sezóny vstoupili dráhaři David Štefek a Ondřej Váchal. Zavítali na Velkou cenu Sušice, kde panovalo proměnlivé počasí. Formu zde na začátku sezóny testovali i mnozí reprezentanti v čele s Hejnovou, Helceletem či Juškou.
V závodě na 1000 metrů se představil náš člen Ondřej Váchal, který v kvalitně obsazeném běhu obsadil páté místo a dva a půl okruhu zvládl v čase 2:34,62. Tímto výkonem zaostal o pouhých 25 setin za venkovním osobním rekordem a o půl vteřiny za absolutním PB.
Půlkař David Štefek, který je letos posledním rokem v kategorii juniorů, testoval rychlostní připravenost na trati 300 metrů. V období, kdy je nedostatek srážek a celá ČR běduje, se stal zázrak a začalo vcelku vydatně pršet právě třístovkařům (to ani ředitel závodu Zdeněk Nešpor alá Louis de Funès nepředpokládal). David se pral statečně a ve čtvrtém rozběhu finišoval na 3. místě v čase 37,19. Na netradiční trati, kterou běžel naposledy předloni právě v Sušici, si vylepšil osobní rekord o 14 setin.
Tato vystoupení našich borců lze považovat za solidní vstup do sezóny a úspěšné zahájení venkovních bojů. Těšíme se na další výkony, které nám předvedou. Již v sobotu je čekají starty v 1. lize mužů na atletickém svatostánku na Kladně. Klukům přejeme, aby forma gradovala a ten dynamit přišel v pravou chvíli!
Za foto díky Tomáši Maškovi a Jířimu Kottasovi