V Bílině naši chlapci zabojovali o záchranu v 1. lize

Přinášíme Vám sem příspěvek z naší fanouškovské stránky na facebooku 🙂

Dvacátého srpna se v Bílině uskutečnilo závěrečné 4. kolo 1. ligy, kde se v barvách Atletiky Klatovy prezentovala i naše čtveřice.
Nejvíce bodů vybojoval Ondřej Váchal, který si spravil chuť po Chodské 1500. V takticky běženém závodě na 1500m, kde se balík čtrnácti běžců rozběhl tempem spíše na 3km, se začlo ostře závodit až posledních 600 metrů a Ondra se nedal, 300 metrů před cílem se pokusil skupinu roztrhat a o první pozici přišel až v posledních 80 metrech, kdy ho předčili tři borci. Ondra z pomalého úvodu „vykouzlil“ stupňovaným tempem (500m: 1:30,1:23 a 1:17) čas 4:10,39 a 7 bodů.
Čtyřmi body přispěl do klatovské sbírky Radek Veselý. Ten se umístil v běhu na 3000 metrů na sedmém místě a časem 9:15,49 si vytvořil osobní rekord pod širým nebem! Mezičasy jeho kilometrů byly následující: 3:01,3:07 a 3:07. Po menší krizi za metou 2km se vzchopil, v posledním kole předčil dva soupeře a kvalitním finišem odolal i náporu dotírajícího Šroubka. Radek si z Bíliny v rámci poznávání neznámých míst přivezl i 23 pokemónů 😀 😀
Po 5 letech se (netradičně :D) bez předchozího startu na jiné trati ukázal na 800m Filip Cenefels. Ten běžel odvážně a i přesto, že se na tuto distanci vůbec nespecializuje, vytvořil si osobák 2:02,89, a vybojoval bodík za desáté místo. Méně již se mu dařilo na 400 metrů překážek, kam letos směřoval svoji pozornost. Tak snad příště.
Tréninkový výpadek byl znát u Davida Štefka, který si vybral nejhorší závod sezony a na 800m se značně trápil. Lepší výkon již podal ve štafetě, kde s kolegy z Klatov pomohl k 7. místu. V béčkové štafetě vybojovali bodík za desáté místo i Filip s Ondrou, kteří symbolicky zakončili letošní působení v 1. lize.
Klatovští se v posledním kole semkli, předvedli nejlepší výkon sezony a obsadili krásné 4. místo. V celkovém pořadí po 4. kolech Klatovy obsadily 7. místo a nyní se čeká na konečný verdikt, zda se v Klatovech bude běhat 1. liga i v příští sezóně. Naši kluci se zde jistě neztratili, jako hosté značně pomohli, kvalitně si zazávodili, vytvořili osobáky a nabrali spoustu zkušeností!