Špičková atletika ovládne páteční podvečer v Domažlicích


 

Všechny příznivce atletiky a širokou veřejnost zve David Sekerák a Mílaři Domažlice na 8. ročník Hvězdného házení na Chodsku. V rámci tohoto mítinku se uskuteční taktéž 6. ročník Memoriálu Jana Mazance na 400m, jako vzpomínka na tragicky zesnulého atleta. Akce se koná v pátek 18. září od 15:30 na Městském stadionu Střelnice.

Mílaři ve spolupráci s městem Domažlice chystají na závěr atletické sezóny parádní podívanou s bohatým programem. Nezapomínají ani na ty nejmenší a tak bude připravena i dětská atletika. Děti budou mít možnost vyzkoušet si skok z místa, slalom mezi kužely, hod na přesnost nebo hod oštěpem s esy české atletiky. Nebude chybět ani v posledních letech oblíbená výsuvná kladka, která děti přenese ve vzdálenosti 50 metrů efektně až na stadion. Na ovále si proběhnou 150, 300 nebo 600 metrů. V Caffé pak jako odměnu připravila náramky s názvem Hvězdné házení na Chodsku a vynikající zmrzlinu.

Velkým lákadlem hlavního programu je bezpochyby účast Vítězslava Veselého, který dorazí i se svým trenérem a držitelem světového rekordu v hodu oštěpem Janem Železným. Ředitel a hlavní organizátor tohoto mítinku David Sekerák věří, že si v pátek na atletický stadion najde cestu spousta diváků a požene vynikajícího českého oštěpaře za překonáním rekordu stadionu ( 84,08m). Nudit se diváci nebudou ani v ostatních disciplínách. Například v tradičním domažlickém vrhačském trojboji: oštěp, disk a koule se představí česká vrhačská stálice Igor Gondor. Na vítěze tohoto trojboje čeká odměna v podobě soudku piva. Účast dalších hvězd české atletiky je stále v jednání, ale jak je na Hvězdném házení dobrým zvykem, dá se očekávat napěchovaná startovní listina kvalitnimi jmény. V minulých letech se zde objevilo hned několik exotických jmen a osobností atletického světa. Hezké souboje se odehrají i mimo vrhačské sektory, jelikož na tratě 1000m a 3000m dorazí akvizice z Keni. Jistě bude zajímavé sledovat boj tuzemských borců s afričany. Na své si přijdou i překážkáři, kteří si na konci sezony mohou vyzkoušet netradiční trať 200m. V 18:05, tedy na závěr nabitého časového pořadu, se poběží 400m mužů i žen. Závod mužů bude zároveň uctěním památky bývalého vynikajícího domažlického sprintera Jana Mazance, který již bohužel tento závod pozoruje pouze z nebeských výšin.

Tradicí v Domažlicích je již také to, že každý závodník obdrží značkové tričko s logem závodu. V každé disciplíně jsou vypsány určité limity, které je třeba splnit, aby mohla být závodníkovi vyplacena finanční odměna. Bohatý program pro děti i dospělé zpestří i autogramiáda atletů. Vstupné bude činit 30 kč, pro fajnšmekry, kteří budou chtít být v bezprostřední blízkosti oštěpařského sektoru to bude pak 50 kč.

David Sekerák za celý oddíl Mílaři Domažlice zve všechny příznivce královny sportů, aby se v pátek 18. září odpoledne přišli podívat na špičkovou atletiku na místní stadion a podpořili jak domácí, tak zahraniční borce, k co nejlepším výkonům. Zároveň si přeje, aby se všichni zúčastnili Memoriálu Jana Mazance v čestném čtyřsetmetrovém kolečku a poslali mu tímto pozdrav tam „nahoru“.

Ondřej Váchal