Shrnutí prvního pololetí sezóny 2017!

Než se pustíme znovu do závodního kolotoče je třeba si připomenout co jsme za uplynulý půlrok absolvovali, kde byly vidět naše dresy a jakých úspěchů jsme dosáhli.

Leden, únor = halová sezóna
Na krajském mistrovství Plzeňského a Jihočeského kraje vybojoval Ondra Váchal v běhu na 1500m bronzovou medaili.
Na Přeborech Prahy si Ondra vylepšil osobní rekord na 1500m na 4:06,18 a David Štefek halový osobák na 800m na 1:58,98.
Na krajském mistrovství staršího a mladšího žactva získala zlato štafeta kluků, bronz na 60m získal Ondřej Hůrka, stejný kov na 60m překážek přidal Vojtěch Švajner, který se ještě radoval z titulu krajského přeborníka ve vrhu koulí.
Na MČR mládeže v Ostravě se David Štefek o tři setiny neprobojoval do finále a obsadil tak 11. místo na 800m. Ondra Váchal na Veřejných závodech v Praze vylepšil svůj osobní rekord na 1000m na hodnotu 2:34,12.
Na krajských přeborech přípravky jsme získali čtyři medaile. Medailový hattrick posbírala Adina Provalilová, která zvítězila v běhu na 60 metrů překážek, doběhla druhá v běhu na 150 metrů i na hladké šedesátce. Bronz získala v hodu plným míčem Adéla Pivoňková.

Březen, duben = krosy, lyže
Období mezi halou a dráhou obvykle patří krosům. Ale i na lyžích jsme se blýskli. Když trenér Jiří Královec na MS veteránů ve švýcarském Davosu dojel na 17. místě.
Na tradičních krosech, které byly brány především jako zpestření přípravy, jsme nejen v seriálu Hrbáček Běžec Chodska obsazovali přední příčky.
Na krajském mistrovství v krosu v Bělé nad Radbuzou se mistrem stal Jiří Voják, stříbro bral Ondřej Váchal. Stříbro mezi juniorkami patřilo Alexandře Desousa. Mezi mladšími žáky byl druhý Ondra Hůrka. Z mládežníků bronz vybojoval Štěpán Holomoj, Jana Kozáková.
Z osmi dosavadních závodů Hrbáček Běžec Chodska jich pět vyhrál Jiří Voják, sedm v kategorii mužů nad 40 let Víťa Fronk a v kategorii nad 60 let čtyřikrát zvítězil Jiří Královec. Všichni jmenovaní vládnou průběžnému pořadí.

Květen, červen = dráha
V závodech na oválech byl nejvíce vidět Ondra Váchal a dětské složky.
Na krajských přeborech dospělých, juniorů a dorostenců získala zlato mezi ženami Alexandra DeSousa v závodě na 3000 metrů, bronz mezi muži bral David Štefek.
Na krajském mistrovství předžactva jsme vydolovali osm medailí. Zlato získala v hodu krikeťákem Zuzana Kubecová. Zlatá byla i Adina Provalilová na 60m překážek, na hladké šedesátce byla druhá. Na 600m dívek získala krajské stříbro Jana Kozáková a bronz patřil Agátě Skálové. Mezi staršími děvčaty byla třetí Nikola Strnadová. Třetí příčku obsadil na stejné trati i Jakub Jung. Medailovou sbírku završila bronzem v hodu krikeťákem Agáta Skálová.
V krajském mistrovství v běhu do vrchu – Běh na Čerchov se mistrem stal Jiří Voják a bronz náležel Radku Veselému. Stříbro mezi ženami vyválčila Jana Brantlová a bronz Alexandra DeSousa.
Na Přeborech Prahy si na 1500m vylepšil venkovní season best Ondřej Váchal na 4:07,43. O tři dny později se ukázal na mítinku Praga Academica. Tam se premiérově dostal pod hranici 2 minut a zaběhl si osobní rekord 1:58,81. Neminula ho i účast v národním programu Memoriálu Josefa Odložila, kde se v Praze na Julisce znovu ukázal v běhu na 800m.
Na krajském mistrovství žactva náš oddíl vydoloval pět cenných kovů. Krajským mistrem se stal Ondra Hůrka v běhu na 1500m v čase 5:02,18. Titul získal ve vrhu koulí Vojta Švajner, ve skoku vysokém pak stříbro. Bronzové medaile pak přidala děvčata. V hodu krikeťákem Adéla Mečlová a v běhu na 800m Stela Provalilová.
Na Českých akademických hrách v Praze vybojovali Ondra Váchal s Radkem Veselým bronzovou medaili v běhu na 4×400 metrů.
Na MČR juniorek obsadila mezi vytrvalkyněmi v běhu na 3000 metrů 14. místo Alexandra DeSousa.
Na nejprestižnějším atletickém mítinku – Zlatá Tretra – se v národním programu v 2.běhu na 1500m ukázal Ondřej Váchal. Ten obsadil osmé místo v čase 4:08,50. Nejspíš největší zážitek z dráhové sezóny v první polovině tohoto roku! 😉
Po třech kolech soutěží družstev náš tým mladších žáků jasně dominuje, když zvítězil ve Stříbře, Nýřanech i Domažlicích. Děvčata spíše sbírají zkušenosti.
Mezi dospělými hostují Ondra Váchal, Radek Veselý, David Štefek a Filip Cenefels v dresu Atletiky Klatovy v 1.lize, kde na všech třech uplynulých kolech startoval pouze Ondra. Proto také Klatovům přispěl největším bodovým ziskem. Ve čtvrtém kole bude třeba, aby zamakali všichni členové a udržela se prvoligová příslušnost i pro příští rok.
Také jsme pořádali první ročník Běhu Zelenovským údolím, kam si na první ročník v termínu 13. května našlo cestu přes 200 běžců! Skvělé číslo, vizitka a známka úspěchu.
Pokud jste dočetli až sem, posuďte sami jaký půlrok máme za sebou. Za všechny Mílaře Vás zdraví správce fans stránky a reportér Ondřej Váchal