Přípravka Mílařů Domažlice poprvé závodila v hale


Praha – Strahov – Velkou premiéru zažila přípravka oddílu Mílaři Domažlice v pražské nafukovací hale na Strahově. V sobotu 27. února se zde uskutečnilo Mistrovství Plzeňského a Karlovarského kraje nejmladších žáků a žákyň. Na přeborech sváděly souboje děti v kategoriích 2005 – 2006 a 2007 – 2008. Za Mílaře Domažlice závodilo jedenáct mladých závodníků, z toho dva chlapci a devět dívek.

Pro všechny to byla první zkušenost se závody v hale, jelikož v minulých letech se přípravka těchto závodů neúčastnila. Na Domažlicku začly jarní prádzniny, proto musela trenérská trojice ve složení Voják, Fronk a Sekerák počítat s několika absencemi. Trenéři své ovečky rozhodně nešetřily a všichni atleti závodili ve více dísciplínách a závěrečné štafetě.

Nejlepších výsledků dosáhla Stela Provalilová, která mezi padesátkou dálkařek výkonem 3,73 m obsadila vynikající druhé místo. Další medaili pak přidala ve sprintu na 150m, kde doběhla třetí za 23,86s. Představila se ještě v běhu na 60m, 600m, v hodu plným míčem a svůj víceboj zakončila týmovou štafetou. Na úspěchy Stely navázal Boris Pikáli, jenž se postavil na start třech disciplín. Nejlepšího výkonu, který byl okořeněn bronzovou medaili, dosáhl na 150m, kde zaznamenal výkon 25,30s. Za zmínku stojí i jeho páté místo v skoku dalekém. Velmi mile překvapila trenéry Veronika Zůnová. Ta ovládla časem 11,36s svůj rozběh na 60m překážek a v součtu všech šesti rozběhů to stačilo na 3. místo.

Myslím si, že jsme se v konkurenci větších oddílů v kraji vůbec neztratili a se ziskem čtyř medailí jsme spokojeni. Pro některé naše závodníky to byl vůbec první start na atletických závodech a měli tak možnost se poměřit se soupeři a vyzkoušet si různé disciplíny. Tyto závody jsme brali jako zpestření zimní přípravy. Jelikož trénujeme celou zimu v tělocvičně, chtěli jsme dětem umožnit to, aby si po dlouhé době také zazávodily. Nyní již budeme plynule pokračovat v přípravě na hlavní sezónu, kde nás čekají přespolní běhy s vrcholem na Krajských přeborech v Střelských Hošticích. Květen již pak bude ve znamení startu dráhové sezóny a tedy i soutěží družstev,“ zhodnotil sobotní závody a přiblížil plány na nadcházející měsíce jeden z trenérů přípravky Jiří Voják.

Ondřej Váchal