Medaile z Tábora


Tři cenné kovy a jeden osobní rekord. Taková je vizitka atletického oddílu Mílaři Domažlice ze sobotního Mistrovství Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců a dorostenek na dráze. Závody pribíhaly v tropickém vedru, což ovlivnilo výsledky hlavně na běžeckých tratích. Naopak pro sprintery panovalo ideální počasí bez znatelného větru.

Z domažlických Mílařů se jako první na start postavil Robin Knopf. Ten měl za úkol se popasovat se soupeři a tratí 2000m překážek, tedy i nevyzpytatelným vodním příkopem. Celkově se na start postavilo sedm odvážných a Robin se po celý závod držel na třetí pozici. Pět okruhů s překážkami zvládnul za 6:53,44. Ve společné kategorii mužů a juniorů obsadil bronzovou příčku. Další cenný kov pro domažlický oddíl přidala v běhu 1500m překážek dorostenek Alexandra De Sousa, ta tuto trať zvládla za 5:54,06. Nutno podotknout, že start na této distanci pro ní byl premiérový. Oba dva závodnící se během následujících dní budou pokoušet o zaběhnutí limitu na překážkových tratí případně na 3000m u Alexandry a 5000m u Robina pro MČR mládeže konajícího se 20 – 21. 6. v Ostravě.

Čím více hodin bylo, tím stoupala i rtuť teploměru a tak měli borci, startující v běhu na 800m zhruba v 13:30 peklo v podobě 30°C. Nejdříve se v závodě můžů představil Ondřej Váchal. V závodě běželo 10 borců plus jeden vodič, který v závodě udával tempo prvních 400 metrů. Ondřej běžel celý závod na čtvrtém místě a na této pozici doběhl i do cíle. Jeho cílem bylo vylepšení osobního rekordu, což se mu o 30 setin povedlo.Jeho nové maximum na trati 800m je tak od soboty 2:00,01. Po Robinovi a Saše přidal poslední cenný kov z letošních přeborů do sbírky David Štefek. Ten se zaskvěl mezi dorostenci skvělým finišem, kdy se během závodu držel takticky na 4. – 5. místě, ale skvělou poslední dvoustovkou a především obrovskou vůlí a bojovností si doběhl pro zlatou medaili a stal se tak krajským přeborníkem na 800m dorostenců pro rok 2015 v kvalitním čase 2:03,28.

Nejdéle na svůj start čekal Radek Veselý, ten se v nepříjemném vedru hodlal poprat s tratí 1500m. Na startovní čáře se seřadilo jedenáct mužů a juniorů, k nimž přibyli ještě dva dorostenci. Od začátku se neběželo nijak ostré tempo, což bylo dosti ovlivněno počasím a taktizováním o medaile. Radek se držel v balíku někde kolem sedmého místa. Na sedmé pozici nakonec v čase 4:19,90 závod dokončil. Určitě chtěl atakovat svůj letošní nejlepší čas z haly 4:15,61, ale podmínky tomu nepřály. Veselého s Váchalem čekají další závody, kde se pokusí o zlepšení osobních rekordů, aby měli šanci nominovat se na MČR dospělých, eventuelně na MČR do 22 let.

Mimo ovál v oštěpařském sektoru se pak předvedla Eliška Papežová, která skončila v závodě dorostenek na sedmém místě s výkonem 31,26m. S výkonem spokojená nebyla, ale ihned v následujícím týdnu bude mít šanci na reparát, když se účastní Olympiády dětí a mládeže v Plzni.

Mílaři Domažlice nezastavují tempo a pokračují v účasti na dalších kláních. O jejich dalších výsledcích Vás budeme informovat.