MČR v krosu 2018


V sobotu 24. listopadu se krosová elita sešla v golfovém resortu Alfrédov – Kostelec nedaleko Stříbra, kde jsme nemohli chybět. Uskutečnilo se zde Mistrovství České republiky v přespolním běhu mezi muži, ženami a juniorstvem. Součástí předprogramu byl i vložený závod na 1km a krajské štafety.

Na rychlé, suché a rovinaté travnaté trati se na nejdelší distanci v rámci závodu vytrvalců postavili Jiří Voják a Filip Cenefels. Prvně jmenovaný si 10km (5 okruhů) v terénu s republikovou špičkou střihl po dlouhých 9 letech a celý závod se držel na hranici 15. místa. Po kvalitním výkonu obsadil v čase 33:41 nakonec 14. místo a byl o 135 sekund rychlejší než oddílový kolega Filip Cenefels. Ten krosovou bitvu dokončil na 26. místě v čase 35:56

Na trati mužů – mílařů (4km) naši čest hájil Radek Veselý. Pustil se do toho odvážně a v náběhu do druhého okruhu běžel ve skupince atakující zhruba 20. místa, v rychlém průběhu závodu nakonec finišoval na 32. místě v čase 13:50.

Neztratila se ani naše děcka, kde nejvíce zazářila dvojice děvčat Lucie Kubecová se Stelou Provalilovou, které v běžeckém klání krajských štafet mladších žáků na 4x1km dopomohla svými výkony na jednotlivých úsecích k zisku celkového stříbra.

V běhu žáků základních škol se ukázalo hned 14 našich běžců. A hned čtveřice se na kilometrové trati prosadila na medailové pozice.

Krosový šampionát, který se na Tachovsko vrátil po 60 letech lze považovat za zdařený. I přesto, že jsme nedosáhli na nominaci na Mistrovství Evropy či do repre výběru, tak jsme se snažili a nechali na trati všechno.

 

Výsledky MČR:

https://online.atletika.cz/vysledky/31968/8002

Výsledky štafet:

https://online.atletika.cz/vysledky/36538

Výborné foto od Bendasů:

https://mirasbendas.rajce.idnes.cz/18.11.24%2C_MCR_v_prespolnim_behu%2C_Alfredov_II/#