Dvojice Mílařů Domažlice z krajských přeborů dovezla tři cenné kovy


Praha – Stromovka – Neděle 16. ledna a atletická hala Otakara Jandery v pražské Stromovce se stala dějištěm prvních letošních větších závodů i pro zástupce oddílu Mílaři Domažlice. Z hlavního města se vrátila dvojice startujících se ziskem tří cenných kovů.

Zlatou neděli zažila Lucie Kubecová, která stylem start-cíl ovládla závod na 800m mezi dorostenkami. Čtyři okruhy zvládla v čase 2:17,91 min., čímž si výrazně vylepšila halové osobní maximum. Navíc od absolutního osobního rekordu zaostala jen o 32 setin. Znamenalo to i katapult na průběžnou pozici lídryně letošních republikových dorosteneckých tabulek (stav k 25.1. 2022). Vše okořenila i triumfem na poloviční trati, kde se jako jediná dorostenka dostala pod hranici 60s a zaběhla si absolutní osobní rekord 59,60s

   Mužskou část oddílu zastupoval Vojtěch Švajner. Ten si střihl kombo 60m překážek a 400m. Na kratší trati vybojoval stříbrnou medaili v osobním rekordu 8,65s na překážkách vysokých 0,99m. Jeho přechod do juniorů lze tak zhodnotit jako velice vydařený.

Na 400m následně předvedl výkon 53,44s, což je jeho druhý nejlepší halový výkon v dosavadní kariéře. Na úspěšnou dvojici mladých Mílařů v Praze dohlížel trenér Jiří Voják. Nejen on se těší na další výkony členů oddílu, kteří postupně zasáhnou do halové sezony. Další starty lze očekávat již o posledním lednovém víkendu. Druhá polovina února a začátek března bude patřit republikovým šampionátům a po roční odmlce se k větším závodním bojům dostane konečně i přípravka a žactvo. (ova)