Další halové závody za námi

Info ze sobotních závodů, kde hrály roli setinky!
První vrchol letošní sezóny čekal Davida Štefka, který se v rámci MČR juniorstva a dorostu představil v prvním rozběhu na 800 metrů. Pro Davida pouť na republikovém šampionátu v Ostravě bohužel skončila již v rozběhu, kde mu o těsné 3 setiny utekla postupová druhá příčka o kterou přišel vlastní chybou až na šachovnici.. Postup do finále byl opravdu blizoučko, jak vidíte na fotografii cílové kamery, ale o tom tento sport je. Rozhodují setinky a maličkosti. David v celkovém hodnocení obsadil na „repce“ 11. místo, což je super výsledek! Pro Davida jistě zkušenost a motivace do přípravy na letní sezónu.
Setinky naopak přály Ondrovi Váchalovi, který startoval na Veřejných závodech v pražské Stromovce, kde se ukázal na oblíbené distanci 1000 metrů. Ve svižně rozběhlém závodě se držel na sedmé pozici, z které se postupem času propracoval na pátou příčku, kterou v těsném finiši udržel i před soupeři s lepšími osobními rekordy. Cílovou pásku proťal v osobáku ( o 25 setin) za 2:34,12! po mezičasech cca > ( 200: 30s , 400m: 61 , 800: 2:02,5). Tímto výsledkem potvrdil formu a nyní čeká zda mu bude výkon na 1500 metrů stačit na start při víkendovém vrcholu tuzemské halové sezóny, kterým je MČR mužů a žen v Praze na Stromovce.
Klukům gratulujeme ke kvalitním výkonům a přejeme další úspěchy v této sezóně

Start závodu na 1000 metrů při Veřejných závodech, kde se osobákem blýsknul Ondra Váchal

David Štefek třetí místo v rozběhu a celkové 11. místo z letošního MČR mládeže v hale