Chodsko Grand Prix

V neděli se seriál Hrbáček Běžec Chodska přehoupnul do své druhé poloviny, když proběhl devátý závod, kterým bylo Chodsko Grand Prix. Běhu z Klenčí pod Čerchovem přes Hamr, Trhanov, Pilu a Újezd až na vrch Hrádek absolvovalo i pět našich zástupců. Všichni vystoupali na stupně vítězů. Nejrychlejší ze všech byl Jiří Voják, který od druhého kilometru stupňoval tempo a postupem času si vytvářel značný náskok. Do cíle 9,6 km dlouhé náročné trati doběhl v čase 33:52. Druhý skončil čerstvý oslavenec pětadvacátých narozenin Radek Veselý, který se v cílovém prostoru u Chodské chalupy objevil v čase 36:30. Čtvrtstoletí mladý atlet předčil i Martina Freie, který se vklínil mezi trio Mílařů, protože již čtvrtý v celkovém pořadí doběhl Víťa Fronk, který ale s přehledem ovládl kategorii mužů nad 40 let. Časem 38:33 se jako poslední vešel pod hranici 40 minut. Mezi ženami doběhla druhá Alexandra DeSousa, která zároveň ovládla kategorii juniorek. Čas zastavila na hodnotě 45:46. V kategorii nad 60 let nestačil na odvěkého rivala Karla Faita náš Jiří Královec, který si tak připsal za výkon 48:12 druhou příčku mezi muži nad 60 let. Všem gratulujeme k umístění na stupních vítězů a přejeme hodně rychlé nohy do dalších závodů. Seriál BCH pokračuje až 19. července HoršovskoTýnskou pětkou na dráze 🙂