Běžecký pohár mládeže Plzeňského kraje – Běh osvobození

Ve středu 19. 4. se v Plzni – Liticích konal Běh Osvobození, který byl třetím závodem letošního Běžeckého poháru mládeže Plzeňského kraje. Za chladného počasí se pohárových závodů zúčastnilo celkem 154 mladých běžců, mezi nimi i osmička Mílařů.
V kategorii nejmladších dívek se proběhla Julie Kozáková. Děvčata v mladší přípravce pak brala dva cenné kovy – Jana Kozáková stříbro a Adina Provalilová bronz. Páté místo mezi starší přípravkou vyválčila Nikola Strnadová a elitní osmičku uzavřela Tereza Hůrková. Mezi mladšími žákyněmi v těsném finiši o zlatou medaili podlehla Stela Provalilová. V krajské konkurenci mladších žáků se statečně pral i Ondra Hůrka, který doběhl na páté pozici.
Mimo závodů dětí vypsali pořadatelé i trať pro dospělé, kde muži i ženy absolvovali tři kilometry. Zde startoval Víťa Fronk, který dokončil závod na 4. místě. Tímto závodem Pohár mládeže ukončil jarní část a o slovo se přihlásí až v druhé polovině srpna v rámci dráhového závodu Chodská 1500.